Co o prázdninách? Kreativní nápady pro děti i dospělé 

V dnešní moderní době počítačů a tabletů není jednoduché zaujmout děti klasickou hračkou nebo je přemluvit ke stolní hře místo televize. O to větší radost je vědět, že originální a hravé řemeslné kousky z dílen českých a slovenských výrobců, kteří se stále vracejí k tradičním hodnotám dětského světa, jsou zde. 

Věříme, že náš domov a věci kterými se obklopujeme by měly být odrazem našeho života. Plný příběhů, vzpomínek a hodnot. A právě tyto hodnoty a vzpomínky bychom rády předaly i našim dětem. Máme radost, že mezi našimi tvůrci je tolik talentovaných a kreativních lidí, kteří ve své tvorbě myslí právě na děti a na rozvoj jejich fantazie. Není přece nad to, když se všichni sejdeme večer u stolu a společně si hrajeme.

Jedním z talentů na Popoutu je Mgr. Jana Nachlingerová, tvořící pod značkou Jou Jou. Jana pochází z rodiny s řezbářskou tradicí a většina jejích dřevěných hraček vzniká v dílně na šumavské samotě. "Ruční výroba dřevěných hraček je materiálně, technologicky a časově náročná, tudíž ceny těchto hraček jsou poměrně vysoké," odhaluje zákoutí výroby hraček Jana. 

Zaujmout dnes děti klasickou dřevěnou hračkou se někomu může zdát jako nesplnitelný úkol, ale Jana to vídí jinak. "Podle mě jsou děti přístupné tomu, co se jim odmalinka předkládá. Rodič má možnost vychovávat své dítě k dobrému vkusu prostřednictvím kvalitních hraček a knížek. Mám dvouletou dceru a bez klasických hraček (stavebnic, skládaček, zvířátek, vláčků apod.) se rozhodně neobejdeme. Zaujmout klasickou hračkou i starší dítě bude asi náročnější."

Ilustrované přáníčka či plakáty jako didaktické pomůcky ve své tvorbě využívá Jana Kloučková Kudrnová. Ilustrátorka, designérka a matka dvou dětí, která se svým mužem žije v podhůří Jeseníků, kousek od Olomouce. Nápady jak zabavit děti sdílí i na svém blogu. 

Touha vytvářet kreativní zábavu pro děti, kamarádství a jedno mateřství svedly dohromady Kateřinu Pilarik a Emmu Vrbovou. Společně založily značku Ani-Muk, koncept kreativních boxů s překvapením pro děti. I ony chtějí přesvědčit rodiče, že děti kreativní zábavu ocení a má smysl jim ji nabízet, i když se tváří, že by nejradějí celý den proseděly u počítače.

A pokud svítí sluníčko vyražte ven. Cestu do parku všem malým závodníkům zpříjemní dětské dřevěné odrážedlo z březové překližky od Eugena Pauloviče. Odrážedlo je skvělý mezistupeň před kolem. Dítě si na něm osvojí držení rovnováhy, aniž by potřebovalo pomocná kolečka.