Co o prázdninách? Kreativní nápady pro děti i dospělé 

V dnešní moderní době počítačů a tabletů není jednoduché zaujmout děti klasickou hračkou nebo je přemluvit ke stolní hře místo televize. O to větší radost je vědět, že originální a hravé řemeslné kousky z dílen českých a slovenských výrobců, kteří se stále vracejí k tradičním hodnotám dětského světa, jsou zde. 

Věříme, že náš domov a věci kterými se obklopujeme by měly být odrazem našeho života. Plný příběhů, vzpomínek a hodnot. A právě tyto hodnoty a vzpomínky bychom rády předaly i našim dětem. Máme radost, že mezi našimi tvůrci je tolik talentovaných a kreativních lidí, kteří ve své tvorbě myslí právě na děti a na rozvoj jejich fantazie. Není přece nad to, když se všichni sejdeme večer u stolu a společně si hrajeme.

Jedním z talentů na Popoutu je Mgr. Jana Nachlingerová, tvořící pod značkou Jou Jou. Jana pochází z rodiny s řezbářskou tradicí a většina jejích dřevěných hraček vzniká v dílně na šumavské samotě. "Ruční výroba dřevěných hraček je materiálně, technologicky a časově náročná, tudíž ceny těchto hraček jsou poměrně vysoké," odhaluje zákoutí výroby hraček Jana. 

Zaujmout dnes děti klasickou dřevěnou hračkou se někomu může zdát jako nesplnitelný úkol, ale Jana to vídí jinak. "Podle mě jsou děti přístupné tomu, co se jim odmalinka předkládá. Rodič má možnost vychovávat své dítě k dobrému vkusu prostřednictvím kvalitních hraček a knížek. Mám dvouletou dceru a bez klasických hraček (stavebnic, skládaček, zvířátek, vláčků apod.) se rozhodně neobejdeme. Zaujmout klasickou hračkou i starší dítě bude asi náročnější."

Ilustrované přáníčka či plakáty jako didaktické pomůcky ve své tvorbě využívá Jana Kloučková Kudrnová. Ilustrátorka, designérka a matka dvou dětí, která se svým mužem žije v podhůří Jeseníků, kousek od Olomouce. Nápady jak zabavit děti sdílí i na svém blogu. 

Touha vytvářet kreativní zábavu pro děti, kamarádství a jedno mateřství svedly dohromady Kateřinu Pilarik a Emmu Vrbovou. Společně založily značku Ani-Muk, koncept kreativních boxů s překvapením pro děti. I ony chtějí přesvědčit rodiče, že děti kreativní zábavu ocení a má smysl jim ji nabízet, i když se tváří, že by nejradějí celý den proseděly u počítače.

A pokud svítí sluníčko vyražte ven. Cestu do parku všem malým závodníkům zpříjemní dětské dřevěné odrážedlo z březové překližky od Eugena Pauloviče. Odrážedlo je skvělý mezistupeň před kolem. Dítě si na něm osvojí držení rovnováhy, aniž by potřebovalo pomocná kolečka. 

VIDEO: Everbay.co a jejich krásy kolem // Everbay.co and all the beauty around

Studio Everbay.co projelo sever Čech a zdokumentovalo všechny krásy kolem. Na projektu se mimo jiné podílela i naše oblíbená Elajediova a modelka Nikola Novakova. Video natočil Petr Vyšohlíd.

http://everbay.co/blog/2015/1/i-know-places

Studio Everbay.com visited north Bohemia and discovered all the beauty around. Dress by Elajediova,  model Nikola Novakova. Video shot by Petr Vyšohlíd.

http://everbay.co/blog/2015/1/i-know-places

 


Vytvořte si originální galerii pro vaše vzpomínky / Create an original gallery for your memories

Také milujete vyvolané fotografie stejně jako my? Pro ty, kteří hledají originální způsob, jak svoje nejlepší fotky vystavit a sdílet své vzpomínky s přáteli a rodinou, jsme dali dohromady ty nejlepší kreativní DIY tipy z Pinterestu. Vše co budete k výrobě vlastní originální galerie potřebovat je: drátek, provázek, starý rám, kousky dřeva nebo větvičky, nějaké kolíčky nebo hřebíčky a kamínky z vaší letní dovolené.

ENGLISH

Do you also love printed photography as we do? For those of you who are looking for some original way how to display your best pictures and share your memories with friends and family, we have looked up the best creative DIY tips from Pinterest. All you will need to transform your collection of pictures into a gallery is: a piece of wire or string, an old frame, a few twigs of pieces of wood, couple of pegs or pins, and a handful stones you brought home from your summer holiday.

 

Za inspiraci děkujeme / Thanks for inspiration to:

artifactuprisingblog.com

littleinspiration.com

thecaldwellproject.com

decoesfera.com

mommo-design.blogspot.it

stylemepretty.com

countryliving.com

handmadecharlotte.com

 

 

 

 

I wish…/ Přeji si...

Enjoy our Popout Christmas inspiration and make someone happy!/ Užijte si naši Popout vánoční inspiraci a udělejte někomu radost!

Cardboard domino by Unlimited Design/ Kartonové domino od Unlimited Design

Wooden stand for tablet by DESIGN-JÁNOŠÍK/ Dřevěný stojánek na tablet od DESIGN-JÁNOŠÍK

Scented candle Midnight by Meadows/ Vonná svíčka Midnight od Meadows

Cardboard wine rack by Kartoon/ Kartonový stojan na víno od Kartoon

No more Christmas faux pas!/ Už žádná vánoční faux pas!

Everyone has desires, secret wishes or simply an idea of a perfect gift. Thanks to our designers and their original products you will enjoy Christmas shopping like never before. We love making you happy!

Každý po něčem touží, má tajná přání, nebo jednoduše jen představu ideálního dárku. Díky našim výrobcům a jejich originálním produktům zažijete vánoční nákupy jako nikdy předtím. Máme radost, že vás můžeme učinit štastnými!

Let your kids play for you for once! By Unlimited Design

Nechte své děti zahrát také jednou Vám! Od Unlimited Design

Socks for Christmas? These are legal! By Promise clothing

Ponožky pod stromeček? Tyto jsou legální! Od Promise clothing

Triple E! Elegant, Ecological, Exceptional. By BeWooden

Elegantní, Ekologický, Výjimečný. Od BeWooden

Candles you will love/ Svíčky, které budete milovat

Candles. They bring the light into the darkness. They make our living spaces cozy and warm. Discover the uncommon usage of candles decoration that will cheer those dull autumn evenings.

ČESKY

Svíčky.  Přináší světlo do temných míst. Umí zútulnit a prohřát naše domovy. Objevte neobvyklé dekorace s použitím svíček, které rozveselí pošmourné podzimní večery.


Clean up your desk - 7 DIY tips how to tame pencils or brushes/ Ukliďte si na pracovním stole – 7 DIY tipů jak zkrotit tužky i štětce

Still looking for something on your desk? Once it is a favorite pen, then scissors or tape? Check out some tips from Pinterest - not only practical, but also good looking! You need just some old cans and colors.

ČESKY

Pořád na svém pracovním stole něco hledáte? Jednou je to oblíbené pero, pak nůžky nebo izolepa? Mrkněte na pár tipů z Pinterestu, nejen že jsou praktické, ale ještě k tomu skvěle vypadají! Budete potřebovat jen pár starých plechovek a barvy.